Історія Селф Сторедж (Self Storage) в Україні та світі

Self Storage — англійський термін, що перекладається як склад індивідуального зберігання. Сюди відносяться варіації міні-складів, боксів, комор, осередків та кімнат, що здаються в оренду на певний термін. Це може бути день, місяць, рік і більший час. Основне призначення — зберігання речей, меблів, одягу, техніки, для приватних осіб і комерційних підприємств.

Зараз складно уявити своє життя в Америці чи Європі без послуг Селф Сторедж. Поступово Self Storage зарекомендував себе і в Україні. Це дозволяє підприємцям і приватним особам користуватися послугами індивідуального зберігання речей.

Пропонуємо прочитати невеличкий екскурс в історію. Це дозволить дізнатися про появу цієї послуги в світі і Україні.

Історія розвитку послуг з тимчасового зберігання речей

Індивідуальне заощадження речей, зброї і товарів з’явилося більше 6000 років тому. Поступовий розвиток виробничих і соціальних відносин призвів до необхідності використовувати чужу площу з метою зберігання власного товару.

Першими необхідність Селф Стораджа відчули англійські мандрівники. Адже вони привозили з усього світу екзотичні багатства. Оскільки за час простою все привезене не вдавалося реалізувати, першовідкривачам доводилося знаходити місце для орендування. Часто — використовуючи співпрацю з місцевими банкірами. Останні залишали у себе нажите майно і піклувалися про нього. За що отримували гроші або частину речей.

Найбільш активним періодом розвитку Self Storage прийнято вважати кінець 19 — початок 20 століття, коли у Америці з’явилися перші тимчасові сховища у вигляді невеликих кімнат або контейнерів з металу. Подібні міні-склади користувалися надзвичайним попитом через масовий наплив емігрантів з усього світу. Речі, що перевозились до нових будинків, не завжди знаходили своє місце. А продавати їх не мало сенсу — через зневажливе ставлення корінних жителів їх викупали майже задарма. Першими, хто запропонував оренду складу, стали брати Бекінс. Вони побудували бізнес з трьома візками і одним міні-складом. На чому заробили купу грошей. Цікаво, що ця компанія існує і досі.

Останній етап становлення послуги зберігання товарів і особистих речей завершився в 60-і роки XX століття. По всій території США розташувалися гігантські комплекси зберігання, які, в основному, обслуговували нафтові компанії. З приростом прибутку вони відчули необхідність у зберіганні габаритного інструменту та обладнання. А також знаходили ємності та приміщення для виготовленої продукції.

Як Селф Сторедж приживався в Україні

Для України послуга індивідуального зберігання — нова. Усього 5 років тому знайти потрібний бокс під свої потреби було «справжньою пригодою». До останнього часу громадяни зберігали речі в гаражах, на горищі або балконі. Але для офісного обладнання та меблів там не знаходилось місця.

Зараз більше 20 компаній пропонують свої послуги фізичним та юридичним особам не тільки в Києві, а й по всій країні.

Більшість користувачів в Україні — приватні особи, які хочуть тимчасово звільнити квартиру від габаритної техніки або звозять меблі і речі на час переїзду чи ремонту. Великою популярністю послуга орендування приміщень користується у інтернет магазинів, а також підприємців малого і середнього бізнесу.

Статистичні дані говорять про зростання довіри до Self Storage. Це вже стосується більш важливих речей — архівної документації та техніки з високою вартістю. Поступово малий і середній бізнес приходить до розуміння важливості делегування ощадних функцій професіоналам. Це дозволяє економити кошти і звільняти простір офісу.

Статистика Self Storage зараз

На даний момент бокси для зберігання користуються популярністю у всьому світі і мають наступні статистичні показники:

● середній термін оренди контейнера поступово збільшується і на даний момент становить близько 8,5 місяців;

● глобально (у світових масштабах) оборот послуги оцінюється в 22 мільярди доларів, у той час як кількість складів зростає з кожним роком і вже перевищує 90 000 приміщень;

● приватні особи найчастіше користуються Селф Сторадж для сезонного зберігання речей і забезпечення цілісності меблів під час переїзду чи ремонту;

● понад 70% простору для оренди займають корпоративні клієнти, корпорації та підприємці, при тому що співвідношення приватних і корпоративних клієнтів приблизно 65:35;

● 62% інтернет магазинів у Києві користуються послугами збереження товару на складах інших підприємств.

На даний момент можна з упевненістю говорити про стрімкий розвиток галузі орендування на території ринку України та у всесвітньому масштабі. За прогнозами вже до 2025 року кількість складів має збільшитися вчетверо. Уже сьогодні послуги тимчасового зберігання речей, меблів, обладнання або товарів дозволяє комфортно реорганізувати роботу підприємства або зберегти особисте майно.

І на завершення, не можемо не побажати тим, хто прочитав цю статтю звертатися в нашу компанію Мінісклад-24. У нас швидке обслуговування, чіткі правила і ніяких прихованих платежів.

Ласкаво просимо до складу Self Storage!

Поділитися статтею

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin
Share on pinterest
Pinterest

Написати коментар