Правильне зберігання речей в квартирі

Правильна організація системи зберігання у квартирі визначає комфортабельність умов проживання. Якщо кожен предмет має своє постійне місце, то при необхідності його завжди можна швидко знайти і після використання заховати назад — така схема дозволяє підтримувати чистоту і порядок. Як слід організувати домашнє зберігання, щоб отримати більше вільного простору для діяльності?

Основне, що необхідно знати про зберігання – в результаті повинно бути комфортно і зручно. Напевне, всі погодяться, що затишніше жити у квартирі або будинку, в якому досить просторо і багато повітря. Однак домогтися такого в невеликій за площею квартирі дуже складно, що в поєднанні з любов’ю до накопичень і шопінгу, робить завдання практично нездійсненним.

Але не варто впадати у відчай, адже багато вже придумано за нас. Так, звичайне підвіконня може запросто виступати домашнім офісом, завдяки Wi-Fi можна працювати, навіть не встаючи з ліжка, проводів потрібно набагато менше, девайси раз у раз трансформуються в зменшену версію, а всі необхідні дані, фото й інформація з енциклопедій легко поміщається на флешці. Всі ці інновації просто створені для того, щоб збільшити корисний простір для життя.

Сортуємо все майно

Перш ніж приступити до оптимізації простору потрібно провести сортування речей і поділити їх на дві основні категорії: потрібні та непотрібні. Перш за все, потрібно подіти кудись речі, якими ви вже ось кілька років не користуєтеся. Адже у кожного вдома є якась кавомолка, яка включалася тільки в день покупки і після цього перекочувала на одну з полиць. Таке майно нікому не потрібне і якщо ви ним не користуєтесь, то краще позбавитися від нього: викинути, продати або подарувати. Так вас будуть оточувати тільки потрібні предмети, для яких і потрібно звільняти місце під зберігання

Сортувати доведеться і необхідне майно. Для цього можна використовувати популярну систему холодної та гарячої ротації. Варто пояснити. У гарячу потрапляють всі ті предмети, які використовуються щодня. До них відноситься повсякденний одяг, косметика, посуд, пилосос, гаджети та багато іншого. Щоб розрахувати розміри гардероба потрібно поміряти штангу для довгого і короткого одягу, а також визначити обсяг полиць для розміщення на них взуття і одягу який залишився

У холодну ротацію входять в основному сезонні предмети, такі як іграшки на ялинки, коробки, різні дорогі і пам’ятні предмети. Все це можна ховати якомога далі, бо швидше за все, знадобиться це вам ще не скоро.

Зберігання прихованого типу

Правильно організований простір можна порівняти з машиною: в її салоні просторо, але при цьому під капотом все забито. З такого планування потрібно брати приклад. У кімнатах має бути максимум вільної площі, за винятком коридору, комори і передпокою — ці приміщення потрібно використовувати максимально.

Щоб не обставляти житлову кімнату шафами й комодами, краще розташуйте, нехай навіть і компактну, гардеробну в коридорі. Навіть невеликий гардероб допоможе ефективно використати простір, починаючи зі стелі і закінчуючи підлогою. Шафа у свою чергу займає надто багато місця і при цьому здатна вмістити набагато менше речей.

Зберігання відкритого типу

На поверхні краще зберігати як можна менше речей. Вони будуть заважати при прибиранні, адже з кожної потрібно витерти пил і при цьому вони створюють відчуття постійного безладу. Відкрито зберігати речі можна лише на кухні та у ванній, бо зазвичай предмети в цих кімнатах використовуються по декілька разів на день, а тому постійно ховати і діставати їх буде просто незручно.

Правильно розміщуємо речі на кухні

Якщо ви хочете перевірити, чи правильно ви зберігаєте предмети на кухні, можна провести невеличкий тест. Для цього уявіть, що ви вирушили за покупками й привезли запас хімії і продуктів на весь тиждень. Якщо все це вміститися у вас в шафах і полицях при вільному доступі до кожної одиниці, значить у вас все організовано ефективно. Але якщо ви не знаєте, куди розкласти більшу частину покупок — значить, настав час змін.

Кухні з маленькою площею не можна обставляти речами, інакше це може візуально зробити кімнату ще менше. Оптимальним рішенням у цій ситуації стане розміщення шафи на шляху від входу в будинок або квартиру і до кухні. У такій шафі є можливість легко зберігати будь-які продукти, які не потребують певної температури, наприклад, бакалію або воду. Завдяки цьому ви зможете частіше робити покупки і не захаращувати приміщення кухні.

Щоб оптимізувати зберігання продуктів всередині шаф купіть кілька зручних контейнерів різного розміру і використовуйте їх буквально для всього — від чаю до круп. Розмістити їх в шафках буде набагато зручніше, ніж пакування від продуктів різного розміру і конфігурації. При такому розміщенні ви втрачаєте простір, і до того ж, продукти можуть часто розсипатися, створюючи безлад. Система зберігання з контейнерами дозволить краще стежити за порядком і прискорити приготування їжі.

Система зберігання у ванній

Зберігання у ванній кімнаті потрібно організовувати за принципом кухні. Виділіть для себе предмети першої необхідності і продумайте, як ви будете зберігати речі які використовуються найменше. На відкритих полицях варто залишити тільки те, чим ви користуєтеся постійно — день у день. Все інше — перемістіть в шафу. Також подумайте щодо навішування полички над дверима — це відмінний спосіб майже непомітно розмістити хімічні засоби, якими ви користуєтеся вкрай рідко.

Організовуємо систему зберігання в кімнатах

Ліжка з підйомною системою і внутрішніми відділами для зберігання речей найчастіше поступаються своєю комфортністю стандартним моделям, під які можна помістити ящики на коліщатах, наприклад від виробника IKEA. А крім того, такі ліжка більш доступні за вартістю.

Якщо мова йде про дитячу, то всі ящики в цій кімнаті потрібно розмістити на комфортній для дитини висоті, щоб вона мала можливість самостійно збирати і розкладати іграшки. Таким чином, малюк сам зможе приймати рішення, куди йому складати свої речі.

Хороші звички

Продумана система зберігання охоплює не тільки полиці і шафи, а також і вироблення у себе правильних звичок. Привчіть себе регулярно проводити ревізію — це допоможе вчасно викидати непотрібні речі. І якщо після чергового шопінгу ви гарненько поповнили запаси різних речей, то для них обов’язково потрібно звільнити місце, викинувши що-небудь зі старенького.

Сучасне рішення

І на завершення про найсучасніший спосіб зберігання речей.

Орендуйте свій маленький склад в сервісі Мінісклад 24. Контейнер для зберігання п’ять квадратних метрів обійдеться вам за ціною чашки кави в день і надійно сховає та організує всі ваші речі поза домом. З огляду на те, що відвідування складу цілодобове — ви завжди будете на зв’язку зі своїми речами.

Поділитися статтею

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin
Share on pinterest
Pinterest

Написати коментар